Açıklanan diş eti kanaması abdesti bozar mı Hakkında 5 Kolay Gerçekler

kelleak Selam hocam benim once sag disim apse yapti ve lenf bezlerinin orasi şanlayışip bigunde indi derkrn bi anda sol alt dişim agrimaya basladi ve apse yapdi bunda yanagimnhafif şiş ve cok aa.

Handan Selam yıllrdır çürük olan ve imdi bâtıninden çürük diş etleri çıkmaya kafaalayan, kilolu bir buke yapan bir dişim vardı.. Zaman çektirdim.. Doktorun dediği dereceıyla diş daha çok kurtarılacak durumda bileğilmiş.

Agri kesici felan islemiyo hic,ahzima scak bsey rdinde ve durduk yere agridan öluyum sabahi elimde su bardagi sohuk suyla sabaha denli agri basladikca yudumlayarak geciriyorum,sizce bu nedir ben bundan nasl kurtulurum

Melike Selam hekim koca. 20 evetşındayım ve doktoruma muayneye gittim yeni degil bu dedi henüz onceden vardır dedi 6 kamer gibi surecte tamam hekim satma haklı elan öncesi şiş değildi ve dişimi fircaladigimda kaniyordu beni arastirmaya gonderdi elan gitmedim lakin ust sag disimde kızarıklık ve sisme var ve oteki bölgelere bakarak hararetli rengi ve dokunduğumda sözde disim icten kirik üzere bosluk var bu sismeler sebep ve doktorum 6 aydir vardır dedi yeni bileğil dedi sizin benim ki şikayeti olan hastalarıniz varmi ve illet boyle olmuşdolaşma acaba ?

Uzman hekim Yaralarınızı görmem lazım dişinizle müteallik bile olabilir yalnız olmayabilirde bunun ciğerin sağlık muayenesi olmalısınız. Antrparantez dişinizde iltihaplanma varsa kesinlikle tedavisini yapmış oldurınız.

naz Selam.benim madun damağında demir bir şişlik var.orda bir dişim iltihap kapmıştı. Hekim temizleyip dolgu yaptı.

şengül hocam. bu dişi hitit apsesi kucakin yapılan iyileştirme diş çürüklerinde meydana getirilen hat tedavisiyle aynı şekilde mi oluyor. dişi delerek mi gestaltyor. bugün diş hekimime ön üst iki dişimin itici şeyler yerken sızladığını söyledim o da apse olduğunu kanal tedavisi yapılması icap ettiğini söyledi de azıcık korktum açıkcası.

İrem peki hocam apse münasebet oluşur ? doktor dişini pıtrak fırçalamazsan olur dedi. siz ne diyorsunuz ?

dündar Hocam merhaba.Benim 2 devir önce sol üst arka dişimde 20 likle onun arkasındakı diş arasında agrı vardı.Doktora gittim dün, bana iltihaplanmış dedi ilaç tedavisi uygulucam dedi klacid ve majezik verdi.

Kompetan hekim öbür dişinizin durumundan doktorunuzun haberi var mı ? Diğer dişlerize de baktımı ?

Mütehassıs hekim Doktorunzuun önerdiği ağrı stoper darularınızı kullanın.. Bunun haricinde sorunun safi olarak görünmesi derunin röntgen filmine ihtiyaç vardır.

Kompetan hekim iltihaplı diş ortadan kaldırıldıktan sonra savunma sistemi enfeksiyonu ortadan kaldırır

Mütehassıs hekim Öncelikle bölgede iltihaplanma olup olmadığı yoklama edilecek.. Hat tedavisi olması gerekiyorsa yeni baştan bir hat tedavisi görebilirsiniz.

kafaak Ya hocam bugun tekrardan doktora gittim durumu bahsetim diger o lenf bezimin.dugu sag tarftaki disin onceden see post kanal tedavisi yapilmis sonra dolgsu dusmusdu muhtemelen.ondan.sisdi bu sol taraftaki disimdede yeniden ayni ast cene kanal tedavisi olmasi gereke..bi dis vardi zamaninda yaptirmadim doğrusu ortasi hoppa curumuro agri yapip sismesine muhtemelen niye olusancaj ben.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *